Nauka

Fałszywy psycholog wystawiał rozwodzącym się małżeństwom opinie o dzieciach - od ręki, nawet bez oglądania pacjenta, i jak sam mówił, tylko ''przez znajomości''. Wpadł, gdy jeden z ojców zorganizował prowokację.

Czytaj całość na: kielce.wyborcza.pl

Profesor Politechniki Opolskiej rozesłał do kilkudziesięciu osób i instytucji e-mail z informacją, że jeden z uczelnianych projektów jest plagiatem. Naukowcy, którzy brali udział w projekcie, zażądali reakcji od władz uczelni. Gdy takiej nie było, poszli do sądu.

Czytaj całość na: opole.wyborcza.pl

CBA na zlecenie Prokuratury Regionalnej w Gdańsku zatrzymało osiem osób podejrzanych o wielomilionowe wyłudzenia dotacji m.in. z Unii Europejskiej oraz Ministerstwa Rozwoju. Wśród zatrzymanych są m.in. naukowcy z PG i Wojciech K. - prezes spółki działającej na terenie PSSE.

Czytaj całość na: trojmiasto.wyborcza.pl

33-letni psychiatra z Łodzi na egzamin specjalizacyjny przyszedł wyposażony w kamerę ukrytą w okularach i system do przesyłania obrazu na odległość. Nie dość, że wpadł razem ze wspólniczką na tym oszustwie, to jeszcze funkcjonariusze w jego samochodzie znaleźli marihuanę.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Osoba nieubezpieczona, która oświadczy, że ma ubezpieczenie, dostanie się do lekarza rodzinnego za darmo. Ministerstwo Zdrowia przyznaje, że tak może się zdarzyć. Zapewnia, że zmiany mają ułatwić życie osobom, które mają prawo do świadczeń, ale tego nie zgłosiły.

Czytaj całość na: wyborcza.pl

Loginy, piny, puki, kolejne hasła - kto nie ma tego dość? Rozwiązaniem ma być biometria. Zajmuje się nią m.in. studenckie laboratorium na AGH. Podobne rusza też w Białymstoku.

Czytaj całość na: krakow.wyborcza.pl

Od nowego roku Otwarty System Antyplagiatowy prześwietli każdą pracę dyplomową złożoną na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Obawiać się mogą wyłącznie nieuczciwi i niesamodzielni żacy.

Czytaj całość na: torun.wyborcza.pl

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą i przedstawili 34 zarzuty 64-latkowi wystawiającemu fałszywe dokumenty.

Czytaj całość na:

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali prof. Mariusza F., prorektora ds. rozwoju WAT, oraz Piotra S. - pracownika działu informatyki z tej uczelni. Chodzi o przywłaszczenie pieniędzy na badania naukowe.

Czytaj całość na: warszawa.wyborcza.pl

1. Zorganizowana grupa przestępcza działała na terenie WAT-u i AMW 2. Żandarmeria Wojskowa zatrzymała już 40 osób 3. Miały one pomagać w zdawaniu egzaminów lekarskich i językowych

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl