Kronika

Chronologiczny zestaw wybranych wydarzeń dotyczących fałszerstw.

Poznańscy policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie nielegalnego handlu receptami. Funkcjonariusze zatrzymali między innymi lekarkę, która miała sprzedawać recepty na opioidy, wśród których znajdował się niebezpieczny fentanyl. Wartość refundowanych farmaceutyków oszacowano na 450 tysięcy złotych. Podejrzanej lekarce grozi do ośmiu lat więzienia.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Rozebranie dzięki AI koleżanki czy nauczycielki zajmuje kilka chwil. - Tak się bawimy - mówią bydgoscy uczniowie ze szkół średnich. Dwaj z nich wirtualnie rozebrało koleżankę z klasy i wrzuciło zdjęcie porno do sieci. Czeka ich sąd. - To nowe zjawisko - słyszymy w Kujawsko-Pomorskim Kuratorium Oświaty.

Czytaj całość na: bydgoszcz.wyborcza.pl

''Wyborcza'' ujawnia: Marek Chrzanowski, były szef Komisji Nadzoru Finansowego, próbował ''nieudolnie zniekształcić'' wyniki badania na wykrywaczu kłamstw. Prokurator oskarża go o korupcję. W śledztwie jest tajny wątek podsłuchiwania Zygmunta Solorza.

Czytaj całość na: wyborcza.pl

Wyniki kontroli na stacjach benzynowych w 2023 roku wykazały na błędy. W Małopolsce znaleziono je na prawie 5% stacji. Okazuje się, że dotyczą one błędów w dystrybutorach paliw i gazu. Czy przez to płacimy za dużo? Kto kontroluje dystrybutory paliwa?

Czytaj całość na: moto.pl

Znany popularyzator geopolityki i autor poczytnych książek Jacek Bartosiak właśnie stracił stopień doktora. Został mu odebrany po prawie dekadzie w atmosferze skandalu. Polska Akademia Nauk uznała, że mu się nie należy. On ma inne zdanie.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Sąd Okręgowy w Białymstoku unieważnił w piątek wybory wójta Korycina (Podlaskie), gdzie o wyborze zdecydował jeden głos, wygasił mandat wybranego tak wójta i nakazał powtórzenie drugiej tury głosowania. Wyrok nie jest prawomocny.

Czytaj całość na: tokfm.pl

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzech rektorów prywatnych uczelni. To efekt śledztwa dotyczącego handlu dyplomami MBA. Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty. W tle jest korupcja oraz wywieranie nielegalnego wpływu na decyzje dotyczące funkcjonowania uczelni.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

45-latek z Mołdawii musiał być nieźle zdziwiony. Pokazał polskim funkcjonariuszom paszport. Ci natomiast złożyli mu na ręce kajdanki i odprowadzili do aresztu. Teraz odpowie za wypadek spowodowany w Hiszpanii.

Czytaj całość na: moto.pl

W Czechach zatrzymano osobę podejrzewaną o możliwość popełnienia ''szczególnie poważnego przestępstwa''. W nocy z soboty na niedzielę rząd w Pradze zdecydował o zaostrzeniu środków bezpieczeństwa. Nieoficjalne informacje czeskich mediów mówiły o możliwym ataku na infrastrukturę.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Urzędnicy japońskiego ministerstwa transportu rozpoczęli we wtorek inspekcję w siedzibie Toyoty. Kontrola jest konsekwencją oszustw we wnioskach dotyczących certyfikacji niektórych modeli pojazdów - informuje Reuters.

Czytaj całość na: moto.pl