Gospodarka

Wyniki kontroli na stacjach benzynowych w 2023 roku wykazały na błędy. W Małopolsce znaleziono je na prawie 5% stacji. Okazuje się, że dotyczą one błędów w dystrybutorach paliw i gazu. Czy przez to płacimy za dużo? Kto kontroluje dystrybutory paliwa?

Czytaj całość na: moto.pl

Paweł Szopa chciał zapłacić niemal 2,5 miliona złotych łapówki za wyrejestrowanie fundacji Red is Bad z KRS bez składania sprawozdań finansowych - donosi Onet, który opublikował rzekomą rozmowę biznesmena ze swoją prawniczką. Ostatecznie firma została wyrejestrowana tuż przed październikowymi wyborami. Ostatnie sprawozdanie finansowe ma pochodzić z 2019 roku.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Łapówki wręczali przedsiębiorcy zajmujący się m.in. budowlanką i utylizacją odpadów. W sprawę zamieszany jest mieszkaniec Podkarpacia.

Czytaj całość na: rzeszow.wyborcza.pl

Prokuratura Okręgowa przedstawiła zarzuty trzem osobom. Na kontach bankowych śledczym udało się zabezpieczyć sporą kwotę.

Czytaj całość na: poznan.wyborcza.pl

Na bazarkach pojawiły się już czereśnie, również polskie. Ale rynek zalały też importowane owoce, niekiedy sprzedawane jako krajowe. Ministerstwo Rolnictwa prowadzi kontrole. Michał Kołodziejczak dąży do zwiększenia zakresu kar za takie oszustwa.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Policjanci z Wrocławia rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się wyłudzaniem refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia. Oszuści przywłaszczyli sobie prawie 3 mln 350 tys. zł.

Czytaj całość na: wroclaw.wyborcza.pl

Szajka cyberoszustów przejmowała cudze konta w aplikacjach InPostu, dzięki czemu przestępcy mogli wprowadzać w błąd sprzedawców obuwia co do sposobu odbioru towaru. Z wyliczeń prokuratury wynika, że sprzedający stracili setki tysięcy złotych.

Czytaj całość na: krakow.wyborcza.pl

Do Sądu Okręgowego w Łodzi trafił akt oskarżenia dotyczący potężnych oszustw podatkowych i prania brudnych pieniędzy. W aferę zamieszanych jest 61 osób, w tym dwóch byłych pracowników urzędu skarbowego.

Czytaj całość na: lodz.wyborcza.pl

Wraz z rozwojem technologii musimy liczyć się także z rozwojem ataków cyberprzestrzennych. Osoby, które cenią sobie oszczędność czasu w związku z zakupami online, szczególnie powinny mieć się na baczności. Oszuści podszywają się pod InPost oraz Pocztę Polską.

Czytaj całość na: g.pl

Obowiązkowa weryfikacja taksówkarzy przyniosła w Szczecinie piorunujący efekt. Z rynku będzie musiało odejść ponad 500 kierowców.

Czytaj całość na: szczecin.wyborcza.pl