Służby publiczne

Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) poinformowała o ataku hakerskim w Polsce. Miała za nim stać grupa APT28 związana ze służbami wywiadowczymi Rosji.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Nasi rozmówcy - sympatycy różnych opcji politycznych - zgadzają się co do jednego. Zamiast likwidacji CBA ważniejsze jest, żeby od początku zastanowić się nad tym, jak mają funkcjonować służby specjalne, jak rozdzielić zadania pomiędzy służby i policję.

Czytaj całość na: wroclaw.wyborcza.pl

Okazuje się, że kobieta, która w styczniu usiłowała wyłudzić 70 tys. zł od seniora z częstochowskiej Parkitki - a zdemaskowaną niechcący wyswobodzili sąsiedzi, bo krzyczała, że jest gwałcona - dwa miesiące wcześniej pozbawiła oszczędności mieszkankę Bytomia.

Czytaj całość na: czestochowa.wyborcza.pl

Krzysztof C. był podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i przestępstwa narkotykowe na dużą skalę. W Hiszpanii zatrzymali go funkcjonariusze Policia Nacional, z którymi współpracowali ''Łowcy Cieni''.

Czytaj całość na: warszawa.wyborcza.pl

W latach 2017-2022 służby stosowały kontrolę operacyjną przy użyciu systemu Pegasus wobec 578 osób - poinformował prokurator generalny Adam Bodnar w piśmie skierowanym do parlamentarzystów. Wcześniej o ponad pięciuset inwigilowanych mówił minister koordynator służb specjalnych Tomasz Siemoniak.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Ruszyło śledztwo w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw przez Adama Bielana i Grzegorza Pudę - ustaliło RMF FM. Wcześniej Najwyższa Izba Kontroli złożyła zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Dariusz S. i Mirosław M., byli szefowie Ruchu Chorzów, staną przed sądem. Zdaniem śledczych z Katowic mieli korumpować naczelnika urzędu skarbowego.

Czytaj całość na: katowice.wyborcza.pl

Internetowi oszuści znów atakują. Tym razem podszywają się pod Narodowy Fundusz Zdrowia, zachęcając Polaków ciekawymi ofertami w sieci. Naciągacze mają dla nich bony na leki i karty podarunkowe do aptek. Jeśli na to pójdziesz, możesz mieć problemy.

Czytaj całość na: g.pl

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało Krzysztofa B., byłego prezesa spółki NCBR Investment Fund - podała Wirtualna Polska. Oprócz niego zatrzymano także trzy inne osoby.

Czytaj całość na: tokfm.pl

Członkowie grupy przestępczej mieli przez kilka lat wyłudzać wielomilionowe dotacje na zakup maszyn i urządzeń, choć w rzeczywistości nie realizowali projektów. Policjanci zatrzymali 9 osób, którym przedstawiono łącznie 39 zarzutów.

Czytaj całość na: plock.wyborcza.pl