Ubezpieczenia

Młode, ładne, nienotowane dziewczyny były wykorzystywane do sfingowanych stłuczek samochodowych, a tzw. walizki do bezkluczykowego otwierania pojazdów i zagłuszarki sygnału GPS po to, żeby kraść na potęgę i robić na szaro firmy ubezpieczeniowe

Czytaj całość na: bydgoszcz.wyborcza.pl

Wyższe mandaty, w tym m.in. ten za stłuczkę, zachęcają wielu naciągaczy do działania. Dlatego kierowcy coraz częściej myślą o kamerce samochodowej. To najskuteczniejsza broń na wyłudzaczy.

Czytaj całość na: moto.pl

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w Bydgoszczy poszukują pokrzywdzonych podczas celowych kolizji drogowych kierowców. Okazuje się, że na polskich drogach grono oszustów specjalnie doprowadza do wypadków, aby wyłudzać pieniądze.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Jadąc prawym pasem drogi szybkiego ruchu, doprowadzali do wypadków. Winą obarczali innych kierowców. - Mamy nagranie - mówili. Wydział do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy prowadzi dochodzenie w sprawie oszustw i wyłudzeń ubezpieczeniowych.

Czytaj całość na: bydgoszcz.wyborcza.pl

Przed Sądem Okręgowym w Częstochowie zakończył się proces sześciu osób zamieszanych w wyłudzanie prowizji za zawieranie polis ubezpieczeniowych. Główny oskarżony Krzysztof K. zainkasował bezprawnie od HDI Gerling Życie ponad 1 mln zł

Czytaj całość na: czestochowa.wyborcza.pl

Śląscy policjanci rozbili gang, którego członkowie zawierali fikcyjne polisy na życie, po czym inkasowali z towarzystw ubezpieczeniowych prowizje. - Wyłudzili w ten sposób 18 mln zł - twierdzi komenda.

Czytaj całość na: katowice.wyborcza.pl

Fikcyjne firmy i milionowe wyłudzenia zasiłków chorobowych z ZUS. 12 osób z zarzutami po nalocie policji na domy, mieszkania i siedziby firm w całej Małopolsce.

Czytaj całość na: krakow.wyborcza.pl

Pięciu pracowników przedsiębiorcy z Torunia zmarło krótko po tym, jak ubezpieczył ich w kilku firmach. Do wypłaty odszkodowań uposażył siebie. Śledczy zainteresowali się nim po wypadku pod Chełmnem, w którym zginęły dwie zatrudnione u niego osoby z polisami. Po postawieniu zarzutów wnioskowali o areszt. Sąd się nie zgodził.

Czytaj całość na: czaschelmna.pl

35-letni agent ubezpieczeniowy Dariusz R. współpracował z jedną z największych firm ubezpieczeniowych w Polsce przez kilka lat. Prokuratura zarzuca mu, że łącznie wyłudził od niej 1,3 mln zł.

Czytaj całość na: warszawa.wyborcza.pl

Wyborcza zna szczegóły procederu, który bez przeszkód trwał osiem lat. Członkowie rodzin naczelniczek zakładali firmy i szybko występowali do Zakładu o wypłatę zasiłku chorobowego - w sumie wyłudzili kilka milionów złotych

Czytaj całość na: wyborcza.pl