Ze świata

W Czechach zatrzymano osobę podejrzewaną o możliwość popełnienia ''szczególnie poważnego przestępstwa''. W nocy z soboty na niedzielę rząd w Pradze zdecydował o zaostrzeniu środków bezpieczeństwa. Nieoficjalne informacje czeskich mediów mówiły o możliwym ataku na infrastrukturę.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Urzędnicy japońskiego ministerstwa transportu rozpoczęli we wtorek inspekcję w siedzibie Toyoty. Kontrola jest konsekwencją oszustw we wnioskach dotyczących certyfikacji niektórych modeli pojazdów - informuje Reuters.

Czytaj całość na: moto.pl

Decyzja nowojorskiego sądu wywołała lawinę komentarzy i pytań, nie tylko w USA.

Czytaj całość na: wyborcza.pl

AI Act to najważniejsze europejskie regulacje sztucznej inteligencji. Wprowadza m.in. obowiązek oznaczania treści wygenerowanych przez AI i zakaz używania jej do monitorowania emocji. Służbom otwiera drogę do działań antyterrorystycznych.

Czytaj całość na: wyborcza.biz

Wygląda to tak: administracja rządowa sypie miliony euro. Inkasują je firmy specjalizujące się w ''goszczeniu imigrantów''. Potem fakturują nieistniejące usługi i zaniżają standard tych, do których się zobowiązali.

Czytaj całość na: wyborcza.pl

Inwestor padł ofiarą oszustwa. Wykonał transakcję na ''zatruty adres'' i stracił prawie 70 milionów dolarów w kryptowalutach. Jak do tego doszło?

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Wyciek danych z chińskiej platformy doprowadził do stworzenia mapy Polski, gdzie można było sprawdzić adresy i nazwiska pokrzywdzonych użytkowników. Sprawą zajął się Urząd Ochrony Danych Osobowych.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Węgry w 2020 roku miały najwięcej więźniów w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców. Ale drugie miejsce zajmuje Polska. Według danych Eurostatu pierwsze cztery miejsca w zestawieniu zajmują kraje Grupy Wyszehradzkiej.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Na Facebooku od lutego 2022 r., czyli de facto od rozpoczęcia inwazji na Ukrainę, prowadzona jest prorosyjska kampania dezinformacyjna wymierzona w państwa europejskie. Komisja Europejska sprawdzi, czy Meta zignorowała jej działanie.

Czytaj całość na: wyborcza.biz

Żarty się skończyły, bo za ''zabawę'' przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji we Włoszech będzie można trafić do więzienia. Tamtejszy rząd przygotował ustawę, która przewiduje karę od roku do pięciu lat więzienia za szkody wizerunkowe wyrządzone przy pomocy AI.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl