Służby publiczne

Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował, że pod jego działalność zaczęli podszywać się oszuści. Ich celem jest wejście w posiadanie danych osobowych pacjentów oraz ich numerów kart debetowych lub kredytowych. ''Jest ryzyko, że stracisz dane i pieniądze''.

Czytaj całość na: g.pl

Oszuści podszywają się pod dyrektora Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości i rozsyłają maile do internautów. - Zawierają złośliwe oprogramowanie do kradzieży pieniędzy - ostrzegają prawdziwi policjanci.

Czytaj całość na: katowice.wyborcza.pl

Rząd ma pomysł na rozprawienie się z plagą phishingu i spoofingu - oszustw dokonywanych cyfrowo, np. za sprawą fałszywych SMS-ów. Przed kradzieżą danych mieliby nas chronić operatorzy komórkowi, którzy skanowaliby wiadomości w poszukiwaniu podejrzanych fraz.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

"Ufaj, ale sprawdzaj" - pod takim hasłem odbędzie się spotkanie, które w magistracie organizuje Miejski Rzecznik Praw Konsumentów. Chodzi o to, by wytłumaczyć starszym ludziom, jak mogą się chronić przed oszustwami i naciągaczami.

Czytaj całość na: szczecin.gazeta.pl

Uważajmy na oszustów, którzy ofiarują nam breloczki do kluczy mogące przekazywać sygnał o naszej obecności w domu - przestrzega rzecznik lubuskiej policji Sławomir Konieczny.

Czytaj całość na: zielonagora.gazeta.pl

Jak się kradnie w Warszawie. Ilu oszustów, tyle metod na wyciągnięcie pieniędzy. Łatwowierni zostają bez pieniędzy i z poczuciem wściekłości: "Jak mogłem dać się tak wkręcić"

Czytaj całość na: warszawa.gazeta.pl

Policjanci ostrzegają starsze osoby przed kradzieżami dokonywanymi przez oszustów. Tym razem ofiarą padł 86-latek z ul. Starzyńskiego skuszony wizją emerytury w euro.

Czytaj całość na: czestochowa.gazeta.pl

Wakacje to okres, kiedy wielu młodych ludzi szuka pracy za granicą, by "podreperować swój budżet". Kuszące oferty mogą zakończyć się jednak dramatem - ostrzega policja i apeluje, by nie zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Po cyklu artykułów "Gazety" prokuratura zapowiada: będziemy skuteczniej ścigać lichwiarzy

Czytaj całość na: wyborcza.pl

Wywiad skarbowy może podsłuchiwać podatników podejrzanych o przestępstwa. Materiały z podsłuchów mogą być również dowodem w postępowaniach podatkowych. Podatnicy w ramach obrony mogą kwestionować legalność i wiarygodność podsłuchów.

Czytaj całość na: podatki.gazetaprawna.pl