Prewencja

Wiktymologiczne rady i porady.

Kierowcy dostają groźne sms-y. Albo opłacą karę teraz, albo trafią na czarną listę. I choć w treści wiadomości można znaleźć nazwę rządowego systemu e-Toll, w rzeczywistości komunikat jest sprawką hakerów. Ci chcą wyłudzić dane i ukraść kierowcom pieniądze z konta.

Czytaj całość na: moto.pl

Uważajcie na aplikacje, które pokażą was jako lalkę Barbie. Co najmniej dwie z nich służą do kradzieży danych - ostrzega Ministerstwo Cyfryzacji.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Oszuści podszywają się pod dyrektora Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości i rozsyłają maile do internautów. - Zawierają złośliwe oprogramowanie do kradzieży pieniędzy - ostrzegają prawdziwi policjanci.

Czytaj całość na: katowice.wyborcza.pl

Polacy coraz częściej padają ofiarami cyberprzestępców. Już teraz problem dotyczy kilkudziesięciu tysięcy osób rocznie, a skala wyłudzeń nadal rośnie! Niestety instytucje finansowe masowo odrzucają reklamacje poszkodowanych klientów. Na szczęście można odzyskać wszystkie skradzione pieniądze. Jak to zrobić? Odpowiedź w artykule poniżej.

Czytaj całość na: warszawa.wyborcza.pl

Oregano to jedna z najpopularniejszych przypraw wykorzystywanych w kuchni. Okazuje się, że jest również jedną z najczęściej fałszowanych - aż 48 proc. przebadanych próbek okazało się zanieczyszczonych. A to jeszcze nie wszystko. W innych przyprawach również można znaleźć dodatki, o których pewnie wolelibyśmy nie wiedzieć, że tam są - pojedyncze włosy, sierść czy piasek. Ponadto zdarza się, że przyprawy, które kupujemy, mogą być podrobione. Czy da się je rozpoznać? Wyjaśniamy.

Czytaj całość na: haps.pl

Jedną ze złotych zasad w życiu jest, żeby nigdy nie używać niezamówionej pamięci USB dostarczanej pocztą, nawet jeśli znajduje się w przekonującym opakowaniu pakietu Microsoft Office i wygrawerowanym logo Office.

Czytaj całość na: logo24.pl

Państwowy Instytut Badawczy NASK poinformował o nowym wariancie ataków hakerskich. Polega na podszywaniu się pod Allegro. Jego celem jest przejęcie kodów do logowania używanych przez klienta w serwisie Allegro oraz wyłudzenie pieniędzy. Celem oszustów są też użytkownicy innych serwisów. Jak rozpoznać phishing i jak można z nim walczyć?

Czytaj całość na: tokfm.pl

oprosimy skan dowodu osobistego'' - informują nas serwisy ogłoszeniowe. ''Nie ma mowy. Jest zakaz skanowania dowodów'' - odpowiada pani Agnieszka. ''To blokujemy konto''. Czy można odmówić skanu dowodu? Odpowiedź jest jednoznaczna.

Czytaj całość na: wyborcza.biz

Oszuści podszywają się pod Ministerstwo Finansów i rozsyłają SMS-y, w których proponują pieniądze za wypełnienie ankiety. Ich celem jest wyłudzenie danych do logowania do banku. ''Zachowajcie czujność i przekażcie znajomym!'' - apeluje CERT Polska.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Już od dzisiaj urzędy mogą wydawać nowe dowody rejestracyjne. Z wyglądu praktycznie takie same, ale dużo lepiej zabezpieczone. Czy to oznacza, że kierowców czeka wielka wymiana? Spokojnie. Stare nie tracą ważności.

Czytaj całość na: moto.pl