Z udziałem VIP-ów

Katowicka prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, którzy mieli wyłudzić 65 mln zł. - Na czele gangu stał Robert S. - twierdzą śledczy. To syn wiceministra sportu w rządzie Beaty Szydło.

Czytaj całość na: katowice.wyborcza.pl

Szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot w rozmowie z Wirtualną Polską zapowiedział konsekwencje personalne wobec pracowników kancelarii, które połączyły Andrzeja Dudę z rosyjskimi pranksterami. Nie poinformowano, wobec kogo będą wyciągnięte konsekwencje oraz jaki będą miały charakter. - To są sprawy kadrowe pracowników, w tym osób na stanowiskach kierowniczych w Kancelarii Prezydenta, więc nie chcę mówić o nazwiskach i formie kar, które dotkną te osoby - tłumaczył Szrot.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Na początku czerwca prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski odbył wideorozmowę z fałszywym merem Kijowa Witalijem Kliczką - poinformowało Radio ZET. Ofiarami cyberoszustwa padli też włodarze czterech innych europejskich stolic.

Czytaj całość na: tokfm.pl

Zapadł wyrok w sprawie byłej posłanki Małgorzaty Z., która podczas głosowania nad wyborem sędziego Trybunału Konstytucyjnego, oddała głos za Kornela Morawieckiego - donosi Radio ZET. Obecna Komendant Główna Ochotniczych Hufców Pracy została skazana na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Grażyna Torbicka poinformowała o tym, że wizerunek jej męża został niedawno bezprawnie wykorzystany w reklamie. - Prawnicy zgłaszali to naruszenie wizerunku do prokuratury wielokrotnie, bezskutecznie, niestety - napisała dziennikarka.

Czytaj całość na: kobieta.gazeta.pl

Boris Becker musi spędzić 2,5 roku w więzieniu bez możliwości zwolnienia warunkowego - postanowił sąd. Były legendarny tenisista ma trafić za kratki od razu po zakończeniu rozprawy. Na początku kwietnia został uznany winnym czterech zarzutów. Chodzi o przestępstwa finansowe.

Czytaj całość na: sport.pl

Dziennikarze z wielu krajów na całym świecie wzięli udział w śledztwie Pandora Papers, którego zamiarem było wykrycie nieuczciwych działań finansowych. Wśród zamożnych osobistości znalazło się między innymi nazwisko menedżera Manchesteru City Pepa Guardioli.

Czytaj całość na: sport.pl

Nicolas Sarkozy, były prezydent Francji, został skazany za nielegalne finansowanie kampanii prezydenckiej w 2012 roku. Kara jednego roku więzienia zostanie przekształcona na areszt domowy. Sąd karny w Paryżu skazał również 13 byłych współpracowników Sarkozy'ego.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Jan B., muzyk zespołu Lady Pank miał dopuścić się wyłudzenia podatku VAT oraz posługiwania się fikcyjnymi fakturami. W środę, jak podaje ''Super Express'', warszawska prokuratura postawiła mu zarzuty.

Czytaj całość na: kultura.gazeta.pl

''Fałszywe konta na Twitterze i Facebooku czyszczą wizerunek prezesa TVP, prowadzą kampanie wyborcze politykom, lobbują na rzecz firm zbrojeniowych. Tropy prowadzą do Bartłomieja Misiewicza'' - czwórka autorów tygodnika ''Newsweek'' - Katarzyna Pruszkiewicz, Julia Dauksza, Konrad Szczygieł oraz Wojciech Cieśla - opisuje, jak i dla kogo działa największa w Polsce zidentyfikowana farma fałszywych kont w sieci.

Czytaj całość na: wyborcza.pl