Ze świata

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował o dymisji jednego z wiceministrów, który miał wchodzić w skład zorganizowanej grupy przestępczej. Polityk został zatrzymany w trakcie przyjmowania 400 tys. dolarów łapówki. Sprawa dotyczy przetargów na zakup m.in. agregatów.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Czeskie gwiazdy sportu, w tym hokeja na lodzie, padły ofiarami oszustwa. Mowa o sportowcach, którzy zdobywali medale na igrzyskach olimpijskich. Jiri Kubicka miał wyłudzić od nich ok. 84 milionów euro.

Czytaj całość na: sport.pl

Ośmiu influencerów ze Stanów Zjednoczonych zostało oskarżonych o manipulowanie akcjami na giełdzie. Mężczyźni najpierw skupowali akcje, później namawiali swoich odbiorców do inwestowania w nie, a następnie, gdy ich wartość rosła - sprzedawali z zyskiem. W środę 14 grudnia Komisja Papierów Wartościowych i Giełd postawiła im zarzuty. Grozi im 25 lat więzienia.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Obywatele Rosji coraz częściej próbują kupić ukraiński paszport. Takie ogłoszenia pojawiły się już na popularnym portalu ogłoszeniowym Avito. Po co Rosjanom dokumenty kraju, z którym toczą wojnę? Mają cel: ucieczka przed mobilizacją.

Czytaj całość na: ukrayina.pl

W Monachium rozpoczął się proces karny przeciw byłemu szefowi Wirecard Markusowi Braunowi i dwóm innym menedżerom koncernu, oskarżonym o oszustwa księgowe na wielką skalę.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego Eva Kaili została w piątek zatrzymana w Brukseli w związku z toczącym się śledztwem w sprawie korupcji, w którą uwikłane są również władze Kataru - poinformowała agencja AFP

Czytaj całość na: tokfm.pl

Gdy na szali spoczywa 100 tysięcy dolarów, niektórzy mogą zapomnieć o zdrowym rozsądku. Tak było w przypadku pewnego profesjonalnego gracza, który postanowił zwiększyć szanse na zwycięstwo dzięki oszustwom. Wpadł w zabawny sposób.

Czytaj całość na: sport.pl

Chociaż ogromna większość ataków hakerskich kończy fiaskiem, cyberprzestęczość to coraz bardziej opłacalny biznes. Firmy, przygotowując się na ataki, same korzystają z usług hakerów.

Czytaj całość na: wyborcza.biz

Proces odsłonił mechanizm funkcjonowania Trump Organization: chciwość, kłamstwa i oszukiwanie - skomentował po ogłoszeniu decyzji przysięgłych prokurator.

Czytaj całość na: wyborcza.pl

Miliarder Michaił Fridman miał się zajmować praniem pieniędzy i omijaniem nałożonych na niego sankcji. Brytyjska policja zatrzymała w jego posiadłości także polskiego współpracownika oligarchy z torbą pełną gotówki.

Czytaj całość na: wyborcza.biz