Ze świata

Chinka przedstawijąca się jako Guan Yue formalnie pracowała jednocześnie na 16 stanowiskach. Przez trzy lata pobierała wynagrodzenie, mimo że nigdy nie pojawiła się w pracy. Oszustwo zostało zdemaskowane przypadkiem po tym, jak inny mężczyzna wpadł na podobnym przekręcie.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Pewna influencerka sięgnęła po niskoprocentową pożyczkę z tytułu COVID-19 na kwotę 1,5 miliona dolarów, czyli około 6 milionów złotych. Problem jest jeden - uzyskane pieniądze wydała na zakupy w luksusowych butikach i sklepach znanych projektantów. Prawda specjalnie nie ukrywała i została oskarżona o defraudację.

Czytaj całość na: buzz.gazeta.pl

Aurubis drugi raz w ciągu kilku miesięcy informuje, że padł ofiarą oszustwa i najpewniej okradły go dwie niezależne grupy przestępcze. W sierpniu spółka podała, że nie zgadzają się jej stany magazynowe miedzi. Firma oszacowała straty na setki milionów euro strat.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Od fałszywych dokumentów po heroinę. Rosyjski komunikator Telegram stał się jednym z najważniejszych kanałów dla czarnorynkowego handlu. Liczba rzeczy, które można na nim kupić, przyprawia o zawrót głowy. Na tym żerują oszuści.

Czytaj całość na: warszawa.wyborcza.pl

Szefowie potrafią posunąć się do bardzo nieuczciwych rozwiązań względem swoich pracowników. Ten właściciel restauracji przeszedł jednak samego siebie. Wynajął fałszywego księdza, by dowiedzieć się, czy pracownicy go nie oszukują.

Czytaj całość na: g.pl

W internecie roi się od fikcyjnych adresów. To przynęta dla osób szukających mieszkania na kilka tygodni lub miesięcy.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Były dyrektor Samsung Electronics został oskarżony o kradzież technologii w celu odtworzenia fabryki chipów w Chinach. ''To poważne przestępstwo, które może zadać ciężki cios naszemu bezpieczeństwu ekonomicznemu'' - twierdzą południowokoreańscy prokuratorzy.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Donald Trump został formalnie postawiony w stan oskarżenia w związku z zatrzymaniem po odejściu z urzędu dokumentów objętych klauzulą tajności. Prokuratura zarzuca byłemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych, że bezprawnie przetrzymywał materiały dotyczące bezpieczeństwa narodowego i stosował obstrukcję.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

To właściwie decyduje o wyniku dochodzenia. Nic dodać nic ująć - ocenił upubliczniony akt oskarżenia wobec Donalda Trumpa specjalny prokurator Jack Smith. Zaapelował do wszystkich Amerykanów, aby przeczytali dokument i zapoznali się z 37 zarzutami, jakie postawiono byłemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych. Dotyczą one tajnych dokumentów, które śledczy znaleźli w jego rezydencji na Florydzie.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Renault prawdopodobnie stanie przed sądem we Francji. Klienci francuskiej marki twierdzą, że producent świadomie wypuścił na rynek blisko 400 tys. aut z wadliwym silnikiem benzynowym. Prawnik firmy potwierdził, że klienci szykują pozew zbiorowy - informuje Reuters.

Czytaj całość na: moto.pl