Służby publiczne

Podczas odprawy paszportowej na lotnisku w Krakowie straż graniczna zatrzymała 17-letniego Polaka, wracającego z Dublina. Problemy się zaczęły, gdy funkcjonariusz zauważył, że w dokumencie odręcznie poprawiono jedną z cyfr.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Na cztery i trzy lata więzienia skazał katowicki sąd dwie urzędniczki skarbowe z Sosnowca. Kobiety działały w gangu, który wyłudził 750 tys. zł zwrotu VAT-u. - W procederze uczestniczyli członkowie rodzin kobiet, a także znajomi - twierdzą śledczy.

Czytaj całość na: sosnowiec.wyborcza.pl

Czeczeni, obywatele Rosji, załatwiali ''lewe'' karty pobytu, umożliwiając swoim rodakom wjazd do Unii Europejskiej. Zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy straży granicznej z Medyki.

Czytaj całość na: rzeszow.wyborcza.pl

Do aresztu trafiły cztery osoby, które przez ostatnich kilkanaście miesięcy miały brać udział w procederze porzucania niebezpiecznych odpadów. Gdyby odpady te zostały zutylizowane w legalny sposób, kosztowałoby to ok. 350 mln zł.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Bielski adwokat miał współpracować ze śląskim gangsterem, który ma status świadka koronnego w sprawie grupy Psycho Fans. Prawnik jest podejrzany o korupcję oraz oszustwo. - Czyny obejmują okres, w którym wykonywał zawód adwokata - podkreśla Prokuratura Krajowa.

Czytaj całość na: katowice.wyborcza.pl

Nawet 7,5 mln zł mogła wyłudzić grupa przestępcza, która składała wnioski o dotacje z tarczy antykryzysowej. W sprawie zostało zatrzymanych pięć osób, które usłyszały już prokuratorskie zarzuty.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Kolejne działania policjantów ze stołecznej drogówki w kwestii kontroli kierowców. Tym razem ukierunkowane są one na bezpieczeństwo w przewozach osób - informuje rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. Do tej pory zatrzymano 56 fałszywych praw jazdy. Były także przypadki deportacji osób przebywających na terenie kraju nielegalnie.

Czytaj całość na: wydarzenia.interia.pl

Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) oraz białostocka delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą, która wprowadzała do obrotu fikcyjne faktury VAT. Zatrzymano osiem osób. Podejrzani wystawiali ''puste'' faktury i posługiwali się nimi.

Czytaj całość na: bialystok.wyborcza.pl

Od 24 lat warszawscy policjanci próbują namierzyć oszusta matrymonialnego. Schwytanie mężczyzny utrudnia to, że bardzo często zmienia wizerunek. Funkcjonariusze po raz kolejny apelują o pomoc w ustaleniu jego miejsca pobytu.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Policja i CBA zatrzymały szefowe spółek, które na całym Śląsku prowadziły szkoły policealne i dla dorosłych. - Są podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i oszustwa - twierdzą śledczy z Gliwic.

Czytaj całość na: gliwice.wyborcza.pl