Gospodarka

W przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców najwięcej przestępstw przeciwko mieniu zarejestrowano w dużych miastach. Stolica Warmii i Mazur nie jest wyjątkiem.

Czytaj całość na: olsztyn.wyborcza.pl

Ceny na niektórych produktach w Biedronce mogły wprowadzać w błąd. UOKiK zauważył to już w 2020 roku, ale dopiero teraz zakończyła się trwając kilka lat - batalia sądowa. Ostatecznie uznano, że złamano prawa konsumentów.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Sezon wakacyjny wystartował i razem za rodziną oraz przyjaciółmi wyruszamy na wyczekany urlop. Jeśli jednak z dwóch rodzimych opcji: morze czy góry, wybraliście góry, musimy was ostrzec. Nie wszystko złoto, co się świeci i nie każdy sok jest sokiem. Uważajcie na straganowych oszustów.

Czytaj całość na: haps.pl

Wielki wyciek milionów loginów i haseł Polaków to wielki problem nie tylko dla internautów, ale również dla firm - np. sklepów internetowych. Nie ma też jednak wątpliwości, że cyberprzestępcy wykorzystają ujawnioną bazę danych do dalszej kradzieży wrażliwych informacji i wyłudzania pieniędzy. Co zrobić, by się zabezpieczyć?

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Do sieci trafiły miliony danych użytkowników m.in. Facebooka, Allegro, mBanku czy ING. Eksperci mówią, że mamy do czynienia z jednym z największych jednorazowych wycieków w historii polskiego internetu. Wyjaśniamy, co to oznacza i co teraz trzeba zrobić. Rządowe narzędzie na razie nie działa, ale są inne rozwiązania.

Czytaj całość na: wyborcza.biz

Oficerowie CBŚP zatrzymali na Śląsku 22 biznesmenów związanych z gangiem, który tworzył faktury potwierdzające fikcyjne usługi. - Członkowie grupy wprowadzili do obiegu faktury na 1,5 miliarda złotych - twierdzą śledczy.

Czytaj całość na: katowice.wyborcza.pl

''Oszuści podszywając się pod narodowego operatora pocztowego, oferują możliwość zakupu palet z przesyłkami, które nie zostały doręczone'' - ostrzega CERT Poczta Polska, wyspecjalizowana komórka zajmująca się cyberprzestępczością.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Prowadzone w Polsce śledztwa potwierdzają, że ukraińskie zboże częściowo wjeżdżało do Polski na fałszywych deklaracjach. Uwikłanych w tę sprawę może być kilkadziesiąt firm. Zajmują się nią teraz polskie władze na kilku szczeblach.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Katowicka prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie gangu, którego członkowie przejęli 40 tys. kont użytkowników Facebooka. Następnie przez komunikator rozsyłali wiadomości do ich znajomych i prosili o pożyczkę przez kod Blik. - Wyłudzili co najmniej kilkaset tysięcy złotych - twierdzą śledczy.

Czytaj całość na: katowice.wyborcza.pl

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego i Bieszczadzkiego OSG oraz Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą.

Czytaj całość na: olsztyn.wyborcza.pl