Prawo

W Sądzie Okręgowym w Kaliszu rozpoczął się proces ponad 50-osobowej grupy, która miała wyłudzić 13 mln zł z brytyjskiego systemu opieki społecznej. Oskarżeni obiecywali Polakom pracę w Londynie. Już na miejscu dawali im do podpisania dokumenty umożliwiające pobieranie zasiłków i odsyłali do Polski

Czytaj całość na: kalisz.wyborcza.pl

Wrocławski notariusz został nieprawomocnie skazany na rok więzienia w zawieszeniu. Przez umowę, którą podpisał, wrocławianka za bezcen sprzedała swoje mieszkanie. Zarobił Marek S., - skazany również na rok więzienia w zawieszeniu - za wyłudzanie mieszkań od osób chorych albo biednych i potrzebujących pomocy.

Czytaj całość na: wroclaw.wyborcza.pl

Afera mieszkaniowa w Poznaniu. Notariuszka była w zmowie i ręczyła za oszustów, którzy podstępem przejęli 165 nieruchomości - mieszkań, domów, działek budowlanych, gospodarstw rolnych - o wartości 44 mln zł.

Czytaj całość na: poznan.wyborcza.pl

Przez ponad dwa lata biegły z listy małopolskich i śląskich sądów oszukiwał wymiar sprawiedliwości, zawyżając rachunki za przygotowywane opinie. Pisał w nich, że pracował nawet po kilkadziesiąt godzin na dobę, i to dzień po dniu.

Czytaj całość na: krakow.wyborcza.pl

Prawnikowi podejrzanemu o oszukiwanie klientów kończył się tymczasowy areszt. Sąd na prośbę prokuratorów przedłużył go o kolejne trzy miesiące. Według śledczych straty klientów sięgają 4 mln zł.

Czytaj całość na: zielonagora.wyborcza.pl

Prawnik miał pośredniczyć w zawieraniu umów pożyczek pomiędzy klientami, ale zdaniem śledczych wprowadzał ich w błąd. Prokuratorzy celują, że straty klientów sięgają aż 4 mln zł.

Czytaj całość na: zielonagora.wyborcza.pl

Powoływanie się na rzekomą niepoczytalność i chorobę nie uchroniły poznańskiego adwokata Jakuba Brykczyńskiego przed karą. Sąd prawomocnie zdecydował, że prawnik ma pójść na dwa lata do więzienia za oszukanie swojego klienta

Czytaj całość na: poznan.wyborcza.pl

Sprawa mafii mieszkaniowej. Prokuratura postawiła 10 zarzutów notariuszowi z Gdyni, który zdaniem śledczych sporządzał umowy pożyczki pod zastaw mieszkań na szkodę ich właścicieli. Kobieta nie przyznaje się do zarzucanych przestępstw.

Czytaj całość na: trojmiasto.wyborcza.pl

Za każde przekręcenie licznika będzie grozić kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Karani będą i zleceniodawcy, i wykonawcy. Tak wczoraj postanowił Sejm, przyjmując zmiany w Prawie o ruchu drogowym i Kodeksie Karnym.

Czytaj całość na: moto.pl

Poznański prokurator w stanie spoczynku robił w czwartek wszystko, by jego proces się nie rozpoczął: domagał się poprawienia aktu oskarżenia, a potem przeniesienia sprawy do innego sądu. Bezskutecznie.

Czytaj całość na: poznan.wyborcza.pl