Prawo

Adwokatka z Katowic przysłała dwóm swoim klientom wyrok, z którego wynikało, że sąd wymierzył im karę w zawieszeniu. Dwa lata później mężczyźni dowiedzieliśmy się, że wyrok był sfałszowany.

Czytaj całość na: katowice.wyborcza.pl

Wsumie pieniędzy nie dostanie na razie kilkadziesiąt podmiotów. Chodzi o blisko 141 mln zł. Minister sprawiedliwości postanowił zweryfikować, czy dotacje dla tych organizacji zostały przyznane przez Zbigniewa Ziobrę zgodnie z prawem. Wśród nich jest stowarzyszenie ''Nadzieja'' z Gorlic i Fundacja Rób To Co Kochasz z Nowego Sącza.

Czytaj całość na: krakow.wyborcza.pl

Śledczy CBŚ rozbili gang podszywający się pod kancelarię prawną. Członkowie grupy z dwóch warszawskich biur wydzwaniali do ofiar oszustw i oferowali ''pomoc prawną''. Policja uważa, że ukradli w ten sposób wiele milionów złotych.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Stracił 150 tys. zł, bo kupił nieruchomość od oszusta. Sprawa wydała się, gdy prawowity właściciel lokum dowiedział się o sprzedaży. Nawet notariusz nie wykrył oszustwa, a ofiara została bez pieniędzy i bez mieszkania.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Piotr Kaszubski dorobił się na sprzedaży środków do wybielania zębów. Jego produktami zainteresowała się prokuratura i został oskarżony o 14 przestępstw. Sprawa została umorzona, a Kaszubski chwali się, że odzyskał paszport.

Czytaj całość na: plotek.pl

Właścicielka punktu ksero z Zabrza kopiowała dowody swoich klientów, a następnie na ich nazwiska brała kredyty. Komornicy pieniądze ściągali z rachunków nieświadomych pokrzywdzonych. Teraz sprawą zajmie się Sąd Najwyższy.

Czytaj całość na: katowice.wyborcza.pl

Prokuratura w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia ws. sześciu osób, należących do tzw. gangu trucicieli, którzy otruwali starsze osoby, żeby potem przejąć ich nieruchomości. Wśród oskarżonych znajduje się notariuszka.

Czytaj całość na: metrowarszawa.gazeta.pl

Ponad 1,5 tysiąca osób zostało oszukanych przez mieszkankę powiatu mińskiego. Kobieta przekonywała, że zbiera pieniądze na pomoc dla samotnej matki z dzieckiem. Wpłynęło ponad 50 tys. zł. Okazało się, że zbiórka jest oszustwem. Jak ustalił portal Gazeta.pl, jej inicjatorka została skazana na 1,5 roku więzienia. Wyrok jest nieprawomocny.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: ''zaświadczenie o naukach przedmałżeńskich'' albo ''zaświadczenie o naukach przedślubnych'', by na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych znaleźć ofertę. Cena przystępna. Kuria diecezjalna w Rzeszowie ostrzega księży przed ''lewymi'' dokumentami. Dlaczego młodzi wolą kupować fałszywki?

Czytaj całość na: rzeszow.wyborcza.pl

Jeśli brat popełnił przestępstwo, to on powinien za nie odpowiadać i pewnie za nie odpowie - tak sprawę brata komendanta głównego policji komentował w Porannej Rozmowie Gazeta.pl gen. Adam Rapacki. Łukasz Sz. ma przedstawionych pięć zarzutów, które są związane z tzw. karuzelą vatowską. Sąd nie wydał zgody na tymczasowy areszt.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl