Prawo

Powoływanie się na rzekomą niepoczytalność i chorobę nie uchroniły poznańskiego adwokata Jakuba Brykczyńskiego przed karą. Sąd prawomocnie zdecydował, że prawnik ma pójść na dwa lata do więzienia za oszukanie swojego klienta

Czytaj całość na: poznan.wyborcza.pl

Sprawa mafii mieszkaniowej. Prokuratura postawiła 10 zarzutów notariuszowi z Gdyni, który zdaniem śledczych sporządzał umowy pożyczki pod zastaw mieszkań na szkodę ich właścicieli. Kobieta nie przyznaje się do zarzucanych przestępstw.

Czytaj całość na: trojmiasto.wyborcza.pl

Za każde przekręcenie licznika będzie grozić kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Karani będą i zleceniodawcy, i wykonawcy. Tak wczoraj postanowił Sejm, przyjmując zmiany w Prawie o ruchu drogowym i Kodeksie Karnym.

Czytaj całość na: moto.pl

Poznański prokurator w stanie spoczynku robił w czwartek wszystko, by jego proces się nie rozpoczął: domagał się poprawienia aktu oskarżenia, a potem przeniesienia sprawy do innego sądu. Bezskutecznie.

Czytaj całość na: poznan.wyborcza.pl

Prokuratura Krajowa zarzuca Radzie Izby Notarialnej w Gdańsku ''brak zainteresowania'' pozyskaniem materiału dowodowego od śledczych, który pozwoliłby zawiesić w zawodzie notariuszy powiązanych z mafią mieszkaniową. - To bulwersujące - oceniają prokuratorzy.

Czytaj całość na: trojmiasto.wyborcza.pl

Rzeszowska Prokuratura Regionalna sporządziła akt oskarżenia przeciwko 10 byłym dyrektorom sądów apelacyjnych, okręgowych i rejonowych z południa Polski. Są oskarżeni o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, przyjmowanie łapówek w zamian za przychylność w zlecaniu usług podmiotom zewnętrznym.

Czytaj całość na: rzeszow.wyborcza.pl

Ktoś mu ukradł imię, nazwisko i PESEL, a później zaciągnął pożyczkę. Prokurator w sądzie pomógł, by pokrzywdzony nie musiał spłacać długu.

Czytaj całość na: bydgoszcz.wyborcza.pl

Zatrzymano pięciu notariuszy podejrzanych o pomoc grupie przestępczej wyłudzającej nieruchomości. O gangu notariuszy poinformował w środę w Gdańsku minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. 96

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Krajowa Rada Komornicza ostrzega przed oszustami, którzy kierują do kancelarii komorniczych wnioski egzekucyjne z podrobionymi tytułami wykonawczymi. Proceder ma przybierać na sile.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Szczecińscy notariusze, którym prokuratura zarzuca oszustwa, wciąż wykonują swoje obowiązki, a decyzja w ich sprawie zapadnie po długim weekendzie. Według prokuratury i CBŚP pomagali gangsterom przejmować mieszkania osób w podeszłym wieku, z demencją, ciężko chorych i uzależnionych od alkoholu.

Czytaj całość na: szczecin.wyborcza.pl