Finanse

Prezeska upadłego Banku Spółdzielczego w Grębowie (woj. podkarpackie) oraz siedem innych osób, w tym byłych pracowników i członków zarządu stanęło przed sądem w Tarnobrzegu. Oskarżeni podrabiali dokumenty bankowe, zaciągali na klientów kredyty, a gotówkę wypłacali na tzw. martwe dusze.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Cyberprzestępcy wzięli na celownik klientów kolejnego polskiego banku. Jak informuje zespół CSIRT KNF, w sieci pojawiła się sfałszowana strona systemu bankowości elektroniczej BNP Paribas. Klienci innych banków również powinni mieć się na baczności.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Jeden z użytkowników portalu X opublikował rozmowę z oszustem, podającym się za konsultanta ING Banku Śląskiego. Rzekomy pracownik banku twierdził, że doszło do ''działań oszukańczych'', a dla potwierdzenia swojej tożsamości wysłał SMS-a z numeru ''ING''.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Sześć osób, byłych członków zarządu i pracowników Banku Spółdzielczego w Grębowie, stanie wkrótce przed sądem. Są oskarżeni o wyrządzenie bankowi szkody w wysokości ponad 19 mln zł i kradzież 25 mln zł należących do klientów.

Czytaj całość na: rzeszow.wyborcza.pl

Menedżer ds. finansów osobistych jednego z banków w Warszawie wykradł dane 34 klientów i przekazał je swojemu wspólnikowi, który używał ich do fałszowania dowodów osobistych i wyłudzania kredytów.

Czytaj całość na: warszawa.wyborcza.pl

40-letnia mieszkanka Wrocławia miała wykonać ponad 2,5 tys. transakcji na łączną kwotę prawie 4,5 mln złotych, przelewając pieniądze banku, w którym pracowała, na swoje konto. Jak ustalili policjanci, wydała je na spłatę długu i kupno cztery mieszkania. Kobiecie i jej córce grozi do 10 lat więzienia

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Dotkliwe kary grożą pięciu bankom, które - jak twierdzi UOKiK - bezprawnie odmówiły klientom zwrotu pieniędzy z nieautoryzowanych transakcji. Chodzi m.in. o sytuację emerytki, która straciła 30-letnie oszczędności. Ponadto na jej nazwisko zaciągnięto kredyt wysokości 80 tys. zł. Bank uznał, że kobieta jest sobie sama winna. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów twierdzi inaczej.

Czytaj całość na: money.pl

Raty coraz wyższe, zdolność coraz niższa. Chęć jednak Polaków do posiadania własnego M2 nie maleje. Część kombinuje, zawyżając swoje zarobki, dotyczy to szczególnie osób zarabiających w szarej strefie. Za kłamanie bankowi grozi do pięciu lat więzienia.

Czytaj całość na: wyborcza.biz

Od kilku tygodni klienci Santander Banku zostali obrani na celownik przez oszustów. Fałszywe wiadomości zachęcają do kliknięcia bonusem pieniężnym lub straszą rzekomym ograniczeniem dostępu do konta. Bank przestrzega i radzi jak uniknąć oszukania.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Klienci dostali SMS-y z linkiem do fałszywej strony banku. Kto się nabrał, powinien jak najszybciej skontaktować się z prawdziwym mBankiem.

Czytaj całość na: zielonagora.wyborcza.pl