Ochrona zdrowia

Lekarz rodzinny z Piły odkrył na rządowej platformie recepty na oksykodon, których nie wystawiał. Dostęp do jego konta uzyskało nielegalnie dwóch mężczyzn.

Czytaj całość na: poznan.wyborcza.pl

Poznańscy policjanci prowadzą dochodzenie w sprawie nielegalnego handlu receptami. Funkcjonariusze zatrzymali między innymi lekarkę, która miała sprzedawać recepty na opioidy, wśród których znajdował się niebezpieczny fentanyl. Wartość refundowanych farmaceutyków oszacowano na 450 tysięcy złotych. Podejrzanej lekarce grozi do ośmiu lat więzienia.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Po wielu latach - najpierw śledztwa, a potem procesu - niebawem ma zapaść wyrok w sprawie byłej aptekarki Marii C. To główna oskarżona w związku ze sprawą gigantycznego wyłudzenia z NFZ.

Czytaj całość na: kielce.wyborcza.pl

Prokuratura sprawdza, czy w województwie świętokrzyskim doszło do przestępstwa przy realizacji programu do wczesnego wykrywania cukrzycy, który był realizowany za unijne pieniądze.

Czytaj całość na: kielce.wyborcza.pl

Do sieci wyciekły wrażliwe dane ponad 50 tys. polskich pacjentów, które znajdowały się na serwerach sieci laboratoriów medycznych ALAB. Firma twierdzi, że eksperci ''oszacowali wartość ryzyka jako wysoką''. Jest narzędzie, które pozwala sprawdzić, czy i nasz numer PESEL trafił w ręce hakerów.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Dr Michał Sutkowski padł ofiarą kradzieży wizerunku i jego twarz pojawiła się w reklamach pseudoleków kardiologicznych i rzekomych preparatów na pasożyty - poinformowała reprezentująca go kancelaria prawna. Podkreśliła, że w sprawie złożone zostało już zawiadomienie o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa.

Czytaj całość na: tokfm.pl

To jedna z najbardziej spektakularnych spraw tego typu w regionie. Dentystka z Nidzicy była oskarżona o wyłudzenie 278 tys. zł. Sąd skazał ją na 18 tys. zł grzywny.

Czytaj całość na: olsztyn.wyborcza.pl

Decyzją ministra zdrowia Adama Niedzielskiego w środę mocy prawnej nabrało nowe zarządzenie uchylające dokument z 2006 r. Powołany nim do życia przez prof. Zbigniewa Religę Zespół do spraw przeciwdziałania oszustwom i korupcji w zakresie ochrony zdrowia został zlikwidowany po 17 latach działania.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o planowanym wprowadzeniu limitu recept, tak, aby w ciągu 10 godzin pracy lekarz mógł wystawić ich maksymalnie 300. Ma to związek z nieuczciwą praktyką lekarzy. Ponadto minister podpisał doniesienie do prokuratury skierowane przeciwko 10 specjalistom.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Trzech mieszkańców Podkarpacia, prowadzących sieć aptek, kupowało leki i odsprzedawało je hurtowniom. Farmaceutyki prawdopodobnie były sprzedawane za granicę.

Czytaj całość na: rzeszow.wyborcza.pl