Kronika

Chronologiczny zestaw wybranych wydarzeń dotyczących fałszerstw.

Przedstawiciele związków pszczelarskich informują o masowych likwidacjach polskich pasiek. Jeżeli sytuacja się nie poprawi, ceny polskiego miodu mogą poszybować w górę i będzie on trudny do kupienia. Wszystkiemu winny ma być tzw. miód techniczny z zagranicy.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejną osobę w związku z niekorzystnym rozporządzeniem mieniem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Według ustaleń śledczych mężczyzna miał działać w zorganizowanej grupie przestępczej, która poprzez fikcyjne faktury wyłudziła z NCBiR w sumie 800 tysięcy złotych.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

''Robert Lewandowski kupił dyplom w prywatnej uczelni w Łodzi. Piszę to z całą odpowiedzialnością, bo 'zdał' u mnie dwa egzaminy'' - napisała dr Barbara Mrozińska w mediach społecznościowych. W ten sposób wykładowczyni zareagowała na wieści dotyczące obrony prac dyplomowych przez kapitana reprezentacji Polski. Błyskawicznie głos w tej sprawie zabrał Zbigniew Boniek.

Czytaj całość na: sport.pl

Ministerstwo Finansów właśnie oświadczyło nam, że nie zamierza wycofywać się z wprowadzonych przez PiS przepisów o kontroli kont bankowych przedsiębiorców i osób prywatnych. A my ujawniamy, jakie informacje o nas zyskają urzędnicy, a może i politycy dzięki prześwietleniu naszych prywatnych kont.

Czytaj całość na: wyborcza.biz

Europejska branża transportowa zmaga się z ogromnym problemem narastających kradzieży towaru, paliwa i samych ciężarówek. W Polsce nie odczuwamy jeszcze skali tego zjawiska.

Czytaj całość na: moto.pl

Gangsterzy ze Śląska założyli kilkanaście firm zajmujących się fikcyjnym handlem trumnami i akcesoriami pogrzebowymi. - Na podstawie fałszywych faktur wyłudzali podatki - twierdzi Prokuratura Krajowa.

Czytaj całość na: katowice.wyborcza.pl

Tylko w pierwszym półroczu 2024 r. wartość skradzionych kryptowalut wyniosła 1,38 miliarda dolarów - podaje firma badawcza TRM Labs.

Czytaj całość na: wyborcza.biz

Lekarz rodzinny z Piły odkrył na rządowej platformie recepty na oksykodon, których nie wystawiał. Dostęp do jego konta uzyskało nielegalnie dwóch mężczyzn.

Czytaj całość na: poznan.wyborcza.pl

Funkcjonariusz służby więziennej z Wrocławia - dziś już emerytowany - został oskarżony o udział w grupie internetowych oszustów. Zdaniem prokuratury szajka prowadziła piramidę finansową i wyłudziła co najmniej 32 mln dolarów od kilkudziesięciu tysięcy osób z całego świata.

Czytaj całość na: wroclaw.wyborcza.pl

Jest orzeczenie Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych w sprawie immunitetu Donalda Trumpa. Były prezydent USA zabrał głos. ''Jestem dumny z tego, że jestem Amerykaninem'' - stwierdził polityk.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl