Kronika

Chronologiczny zestaw wybranych wydarzeń dotyczących fałszerstw.

Szef osobistej ochrony prezydenta Urugwaju Luisa Lacalle Pou, został zatrzymany w związku z udziałem w procederze korupcyjnym. Reuters poinformował, że mężczyzna stał za procederem wydawania urugwajskich paszportów obywatelom Rosji uciekającym z kraju przed mobilizacją.

Czytaj całość na: tokfm.pl

Prezes Bayernu Monachium Herbert Hainer padł ofiarą oszustów, którzy podszywali się pod niego w mediach społecznościowych. W jego imieniu oferowali pożyczki, a potem sami prosili o przelew.

Czytaj całość na: sport.pl

Katowiccy prokuratorzy oskarżyli pięć osób o fikcyjny handel respiratorami czy maseczkami ochronnymi w czasie pandemii. - Z instytucji w 80 państwach wyłudzili w ten sposób 27 mln zł - twierdzą śledczy.

Czytaj całość na: katowice.wyborcza.pl

Donald Trump, troje jego dzieci i dwaj współpracownicy z firmy Trump Organisation zostali pozwani za ok. 200 oszustw finansowych, których mieli się dopuścić w ciągu 10 lat. Prokurator domaga się kar o łącznej wysokości ok. 250 mln dolarów.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. fikcyjnych szczepień na COVID-19 w przychodni w Bolesławcu. Dotyczyło sześciu osób, rodzinnie powiązanych ze środowiskiem lekarskim. Z ich wersjami zdarzeń śledczy nie potrafili sobie poradzić.

Czytaj całość na: wroclaw.wyborcza.pl

Zakazać czy czerpać z nich zyski? Prywatne baseny znalazły się pod koniec lata we Francji w centrum uwagi. Sprawiła to susza o niespotykanej sakli oraz warte kilkadziesiąt milionów euro oszustwa podatkowe, które odkryto z użyciem sztucznej inteligencji.

Czytaj całość na: wyborcza.pl

Policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym 55-latka, który przez 17 lat ukrywał się w Hiszpanii. Do Polski przyjechał tylko na kilka dni. Wpadł w jednym z mieszkań w Lublinie.

Czytaj całość na: lublin.wyborcza.pl

Gdyby te papierosy trafiły na rynek, skarb państwa straciłby 417 tys. zł - informuje Krajowa Administracja Skarbowa w Łodzi.

Czytaj całość na: lodz.wyborcza.pl

Dzwoni do mnie oferent z zagranicy, włącza kamerę w telefonie, pokazuje leżącą na placu hałdę i pyta: ''Kupi pani?''. Przez 30 lat nie zdarzyło mi się w ten sposób prowadzić transakcji - mówi Elżbieta Pieprzycka, dyrektorka składu opału Al Pari w Poznaniu.

Czytaj całość na: poznan.wyborcza.pl

Funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Budomierzu nie pozwolili cudzoziemce na wyjazd z Polski luksusowym Range Roverem. Kontrola pojazdu wykazała, że SUV pochodzi z przestępstwa.

Czytaj całość na: moto.pl