Kronika

Chronologiczny zestaw wybranych wydarzeń dotyczących fałszerstw.

32-letni Hindus z niewiadomego powodu chciał przejść odprawę na lotnisku pod postacią 81-letniego staruszka. Mężczyzna był dobrze przygotowany - miał okulary, śnieżnobiałą brodę i poruszał się na wózku inwalidzkim. Funkcjonariusze jednak nie dali się nabrać.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Przelewu - który zamiast czeskiej firmie wysłano do Turcji - nikt nie nadzorował, bo w należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej spółce trwała rotacja prezesów. Stanowisko obejmował agronom Waldemar Humięcki, ten sam, który zwalniał prezesów stadnin z Janowa i Michałowa.

Czytaj całość na: wyborcza.pl

Jak wynika ze stanowiska prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych Jana Nowaka, w większości sytuacji banki nie mają prawa kserować dokumentów tożsamości.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Gorzowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kupował i odsprzedawał pistolety, karabiny, noże oraz inne elementy wirtualnego uzbrojenia. Były to przedmioty wykorzystywane w jednej z popularnych gier. Fałszował wiadomości z potwierdzeniem wpłaty. Pokrzywdzonych jest ponad 120 osób, a straty mogą sięgać nawet kilkaset tysięcy złotych.

Czytaj całość na: zielonagora.wyborcza.pl

Przez 10 lat fiskus próbował ściągnąć horrendalny podatek od podkrakowskiej firmy, która padła ofiarą mafii paliwowej. W końcu sąd umorzył sprawę, ale dla właścicieli nie oznaczało to zwycięstwa - wcześniej spółka musiała zwinąć działalność.

Czytaj całość na: krakow.wyborcza.pl

Już 17 podejrzanych ma Prokuratura Okręgowa w Szczecinie w śledztwie dotyczącym gangu zajmującego się oszustwami podatkowymi. Szczeciński sąd aresztował właśnie trzy osoby.

Czytaj całość na: szczecin.wyborcza.pl

Z powodu wysokiego zużycia paliwa cierpi zarówno środowisko, jaki i portfel posiadacza samochodu. A że według amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) niemiecki koncern samochodowy VW zmanipulował przy pomocy specjalnego oprogramowania zużycie paliwa w wielu modelach swoich aut, musi teraz płacić wysokie odszkodowania. Inaczej niż w przypadku postępowania ws. manipulacji spalinami w silniku Diesla, tym razem chodzi o samochody na benzynę.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl

Niecodzienny wyrok wydał sędzia z amerykańskiego stanu Montana. Dwóm oszustom, którzy podawali się za weteranów, nakazał między innymi noszenie tabliczek z napisem ''Jestem kłamcą''. Sędzia podkreślił, że nie pozwoli na podszywanie się pod bohaterów.

Czytaj całość na: wiadomosci.gazeta.pl

Lucyna S., 55-letnia mieszkanka Dębicy, prowadziła lokal gastronomiczny i firmę zajmującą się pośrednictwem kredytowym i ubezpieczeniami. Zarabiała, ale nie na tyle, żeby bank od ręki dał jej np. 330 tys. zł kredytu. Podrabiała więc zeznania PIT, zaświadczenia o zarobkach i o tym, że nie zalega z podatkami.

Czytaj całość na: rzeszow.wyborcza.pl

CBA zatrzymało przedsiębiorców i doradców podatkowych oraz przedstawicieli funduszu inwestycyjnego. Zdaniem służb, ujęci w nielegalny sposób unikali opodatkowania narażając Skarb Państwa na utratę miliona złotych.

Czytaj całość na: next.gazeta.pl